Як правильно фарбувати крашанки?

Следствие ведут экстрасенсы

Фарбувати крашанки здавна почали у Чистий четвер (у 2016 році Чистий Четвер відзначають 29 квітня). До цього моменту в будинку повинно бути прибрано та неодмінно вимиті усі вікна. Як же правильно фарбувати крашанки, розповіли експерти проекту «Слідство ведуть екстрасенси» Ярослава Федорова та Олена Стеценко.

«Приступати до процесу фарбування яєць необхідно з чистими помислами. Краще до цього заняття долучити своїх домашніх – пофарбовані дітьми яйця будуть нести у собі більше енергетики чистоти та добра», – каже ясновидиця.

Згідно з традицією Християнства, крашанки фарбують у всі відтінки червоного кольору. Існує легенда про те, як Свята Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиберія, сподіваючись розбудити у нього інтерес до християнства, і простягнула йому яйце зі словами: «Христос Воскрес!» Імператор здивувався: «Як можливо воскресіння людини? У це так само неможливо повірити, як в те, що біле яйце стане червоним!». У той же момент Тиберій побачив, що яйце набуло яскраво-червоного кольору. Саме від цієї легенди бере свій початок традиція фарбувати яйця саме у червоний колір.

А ще червоний колір – символ пролитої крові Ісуса Христа. Спадкова мольфарка Олена Стеценко, каже, що яйця необхідно фарбувати за допомогою лушпиння цибулі, так як цибуля – символом очищення:

«Коли яйця опускаємо у лушпиння цибулі, промовляємо такі слова: «Яйце пасхальне, яйце світле, яйце благословенне, від негативу мене звільни, всі біди мої розбий, всі невдачі мої здолай, звістку благу рознеси, мені удачу принеси. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».

Пасхальне яйце є не тільки символом воскресіння Христа, але також потужним оберегом для сім’ї та домашнього господарства.

«Наприклад, подрібнену шкаралупу свяченого у церкві пасхального яйця потрібно зібрати у полотняний мішечок та зберігати біля порога будинку з правого боку – це вбереже ваш будинок від злих сил. Перед наступним святом Пасхи шкаралупу з мішечка закопайте у городі – це захистить ваш майбутній урожай. У Великодню Неділю можна покласти яйця у зерно, відкладене на посів, і обійти з ним корівники», – розповіла Ярослава Федорова.

Яйця обов’язково повинні бути правильно освячені у церкві. Для початку потрібно відстояти всеношну службу і тільки потім переходити до освячення великодніх яєць.

Щасливого свята Пасхи!